Cestování se psem v autě

Cestování se psem v autě
Určitě každý jezdí se svým pejskem na různé výlety, cvičáky a nebo k veterináři, ale víte, jak správně a bezpečně přepravovat svého miláčka?
Zákon tvrdí, že řidič má povinnost zajistit bezpečí přepravovaného zvířete, ale z toho moc nevyplývá, co je vlastně potřeba k bezpečné přepravě.
A my jsme si pro Vás nachystali pár možností!

V kufru
Někteří psi nemusí být v kufru šťastní a budou mít tendenci k přeskakování z úložného prostoru na zadní sedačky, ale pro tyhle situace slouží zábrany v podobě mřížek. Je tu i možnost toho, že by pes mohl nějakým způsobem mřížku vyrvat. Pro ty, kteří vlastní takového “ranaře”, slouží přepravní klece.
Při dlouhé trase by měl mít pes u sebe misku s vodou, aby byl stále hydratovaný.
Cestování v kufru nemusí být pro každého pejska příjemné. Ze začátku to pro psa dokáže být velmi stresující, ale po chvilce odměňování v podobě pamlsků se pejsek bude cítit v kufru jako doma :)

Zadní sedačky
Jízda na zadních sedačkách pro psa je daleko příjemnější než v kufru, ale pro Vás nemusí.
V jarním období začíná tát sníh a také vzniká všech oblíbené blatíčko. Pes dokáže pořádně zašpinit celé auto, ale proti ušpinění slouží autopotahy.
Pejsek by neměl lítat po celém autě, jak na nějakém kolotoči. Existují autopostroje, které zafixují Vašeho psa a udrží ho v bezpečí po celou dobu jízdy. Pro “aktivce”, které mají tendenci k otravování řidiče, existují zábrany mezi zadní a přední části vozu.
TIPY NA ZÁVĚR
I když v zákoně není přesně napsáno, že pes musí být v nějaké přepravce, kleci nebo být nějak připoutaný, ale usoudili policista, že pes ohrožuje řidiče při řízení automobilu, může Vám dát pokutu až 2000 Kč.
Při vysokých teplotách není doporučeno se psem někam jezdit, protože pejskovi by se mohl přehřát organismus.
Vždy, když odcházíte od auta, nechejte pejskovi pootevřené okno, aby měl dostatek kyslíku a dostatek vody.
Při cestování do zahraničí si musíte zařídit pas pro psa, který stojí kolem 700 Kč, záleží na Vašem veterinářovi.
Nenechávejte pejska samotného v autě moc dlouho! Mohl by chytnout psychický blok, vůči autu a byl by nešťastný.

Cestování se psem v autě
Vytvořeno06.03.2019