Annamaet – krmivo vyrobené z lásky pro psy

Annamaet, to je krmivo vyrobené jen ze špičkových přírodních surovin v kvalitě pro lidskou spotřebu, bez umělých barviv, dochucovadel a konzervantů, krmivo vyrobené v USA s láskou ke zvířatům a respektem k jejich přirozeným potřebám – tomu se říká luxus!

Nebojte se trochu krkolomného názvu krmiv Annamaet. Ochudili byste své chlupáče o holistické granule mimořádné kvality. Krmivo Annamaet se totiž může chlubit jen samými superlativy. Vyrábí se jen ze surovin v kvalitě pro lidskou spotřebu, ty jsou přitom zpracovávané tak, aby v krmivech zůstalo zachováno maximum živin. Maso pochází jen z volných chovů. Krmivo navíc neobsahuje žádná umělá barviva, ochucovadla, ani konzervanty – konzervovaná jsou jen přirozeně. Vyrábí se v USA. Zní to zkrátka naprosto luxusně! Jaký je příběh této značky?

 

Zakladatel značky Rob Downey žil celý život bok po boku se psy

 

Společnost Annamaet Petfoods, Inc., založil v roce 1986 nadšený chovatel psů a zapálený musher Rob Downey. Jeho motivace byla vskutku prostá. Na trhu zkrátka nenašel žádné krmivo, které by považoval za vhodné pro své milované psy. Kromě toho, že sám studoval obor Výživa zvířat na Pensylvánské univerzitě, měl i bohaté zkušenosti z praxe. V podstatě celý život žil a pracoval po boku psů. Tyto zkušenosti ho vedly k závěru, že běžně dostupná krmiva neodpovídají po výživové stránce tomu, co by si pro své psy přál. V roce 1986 proto založil rodinnou firmu Annamaet Petfoods, která dodnes vyrábí holistická a pouze přirozeně konzervovaná krmiva pro psy i kočky.

 

Annamaet – luxus, který nepotřebuje větších reklam

 

Kromě všeho, co bylo o tomto mimořádném krmivu již řečeno, je třeba vyzdvihnout ještě původ masa, z něhož jsou granule vyráběny. Maso pochází pouze z volně chovaných zvířat. Při chovu drůbeže nejsou používána žádná antibiotika, ani hormony. Zvěřina je lovena ve volné přírodě, rybí maso pochází jen z volně žijících ryb. Tomu se říká fér podmínky pro všechny! Není divu, že se Annamaet bez jakékoliv větší reklamy zařadilo mezi exkluzivní výrobce suchých krmiv.

 

Annamaet nabízí poměrně širokou škálu receptur. Nabízí se proto otázka, jak vybrat tu pravou pro vašeho chlupáče. Rozhodujte se dle zdravotního stavu, kondice a rovněž fyzické aktivity vašeho pejska. Krmiva se liší obsahem bílkovin, tuku i surovinovým složením. Jakmile začnete krmit jedním druhem granulí, sledujte, jak pejsek prospívá a podle toho buď krmte dál, upravte krmnou dávku nebo vyberte jinou recepturu.

 

Základní řada psího krmiva Annamaet Original se dělí do pěti různých druhů, které se liší právě výše zmíněným obsahem bílkovin a tuků, potažmo i energetickou hodnotou. Všechna krmiva Annamaet jsou přitom vhodná jak pro dospělé psy, tak pro štěňata. Rozhodujete se jen dle energetických potřeb svého psa.

 

·       Annamaet ADULT – ideální volba pro velké plemena, méně aktivní nebo starší psy. Obsahuje 23 % bílkovin a 10 % tuků. Hlavní složkou je kuřecí moučka, o příjem sacharidů se stará celozrnná rýže.

·       Annamaet OPTION – je recepturou pro pejsky, kterým nechutná kuře. Hlavní složku tvoří moučka z divokého lososa, dále celozrnná rýže, proso a moučka z volně žijící zvěřiny. Když se podíváme na čísla, bílkoviny tvoří 24 %, oleje a tuky 13 %. Je velmi oblíbená u pejsků s potravinovými intolerancemi.

·       Annamaet ENCORE – super tip pro pejsky středních plemen se střední fyzickou aktivitou a pro štěňata velkých plemen. Hlavní složkou je kuřecí moučka z kuřat z volného chovu, celozrnná rýže, proso, ovesné vločky. Obsahuje o něco více bílkovin než předchozí typy – 25 %, i větší procento tuků – 14 %

·       Annamaet EXTRA – jak název napovídá, Annamaet EXTRA nabízí něco navíc – extra výživné krmivo pro aktivní nebo sportující psy, či pro štěňata po odstavu. Granule založené na kuřecí moučce, celozrnné rýži a čiroku tvoří z 26 % bílkoviny a z 16 % oleje a tuky.

·       Annamaet ULTRA – to je nejnabušenější krmivo pro psy s extrémním výdejem energie, tedy pro psy pracovní i psí sportovce. 32 % bílkovin a 20 % tuků, to už pejskovi dodá dost energie na vše, co ho čeká. Stejně jako u většiny krmiv řady ORIGINAL je i zde hlavní surovinou kuřecí moučka z kuřat z volných chovů.

 

Protože malá plemena psů mají své specifické výživové požadavky, mají i své krmivo – Annamaet SMALL BREED. Štěňata i dospělí psi malých plemen potřebují koncentrovanější krmivo, to znamená, že potřebují v menší porci více živin. Optimální krmivo musí odrážet i skutečnost, že malí psi žijí zpravidla déle než ti velcí, a na dlouhý život pejsky připravit.

 

Annamaet má specialitky i pro psí grain-free nadšence

 

Annamaet ale nepokulhává ani za „bezobilným“ trendem ve výživě psů. Pro všechny pejsky, které jejich páníčci chtějí krmit krmivy bez obsahu obilovin, nabízí řadu GRAIN FREE. I u těchto krmiv jsou naprostou samozřejmostí přírodní suroviny vysoké kvality a absence umělých konzervantů, barviv a dochucovadel. Základ tvoří masové moučky špičkové kvality, místo obilnin v krmivu najdete třeba brambory, hrášek nebo maniok. Bezobilné receptury jsou oblíbené zejména mezi pejskaři, jejichž chlupáči mají potíže s citlivou kůží, srstí, s potravinovými alergiemi, intolerancemi nebo problematickým zažíváním.

 

·       Annamaet GRAIN FREE SALCHA – Bílkovinami natřískaná receptura (30 % bílkovin) je založena na masových moučkách z kuřat, krůt a kachen. Obilniny jsou zde nahrazeny čočkou, hrachem, cizrnou a maniokem.

·       Annamaet GRAIN FREE AQUALUK – AQUALUK představuje recepturu, která zalahodí všem hafanům, kteří už mají dost drůbeže. Granule, jejichž základ tvoří živočišné bílkoviny z divokých tichomořských lososů a sleďů, budou mazlíkům skvěle chutnat, a navíc prospějí těm s citlivou kůží nebo bříškem. 30 % bílkovin a 16 % olejů a tuků – to jsou opět samá super čísla, která starostlivého pejskaře nenechají na pochybách.

·       Annamaet GRAIN FREE LEAN – Nemůže být pořád posvícení, a tak si i pejskové musí občas dopřát odlehčeného jídelníčku. Pro udržení optimální hmotnosti (a zároveň pro štěňata velkých plemen) jsou nejideálnější volbou krmiva Annamaet GRAIN FREE LEAN, která obsahují pouze poloviční podíl tuků (8 % oleje a tuků a 30 % bílkovin) oproti ostatním bezobilným recepturám. I psi s nadváhou nebo sklonem k ní si pochutnají. Masový základ tvoří moučka kuřecí, kachní a ze sleďů. Místo obilovin najde hafan ve své misce granule s obsahem hrachu, cizrny, brambor a manioku.

·       Annamaet GRAIN FREE MANITOK – Pozor! MANITOK je jedinou recepturou Annamaet obsahující čerstvé maso, a to maso jehněčí. Kromě vykostěného jehněčího masa obsahuje ještě jehněčí moučku, čočku, cizrnu, moučku ze zvěřiny, sleďů, maniok a další suroviny přírodního původu.

 

Annamaet má i speciální receptury pro štěňata

 

Ačkoliv jsou všechny receptury Annamaet vhodné pro psy všech životních stádií, tedy i pro štěňata, dospělé psy i březí a kojící feny, nabízí Annamaet i dvě speciální receptury pro štěňata.

 

·       Annamaet ORIGINAL PUPPY – Stejně jako většina krmiv z řady ORIGINAL je i štěněcí krmivo založeno na kuřecí moučce a celozrnné rýži. Díky vyváženému množství bílkovin (26 %) a tuků (14 %) je vhodné pro štěňata všech plemen.

·       Annamaet GRAIN FREE OHANA – Pokud chcete, aby si váš chlupáč už od štěněte zvykal na bezobilný jídelníček, naservírujte mu recepturu OHANA, jež se vyrábí prvořadě z divokých aljašských tresek lovených na udici. Obiloviny v tomto krmivu zastupuje kokosová mouka a banánová moučka.

 

Annamaet představuje pro naše mazlíky návrat k přirozenému jídelníčku. Díky surovinám té nejvyšší kvality a absolutní absenci syntetických přísad představuje absolutní špičku na trhu krmiv. Naservírujte i vy svému pejskovi či micině exkluzivní krmivo této americké značky.  

Annamaet – krmivo vyrobené z lásky pro psy
Vytvořeno16.05.2019