Antiparazitika – část 1

ANTIPARAZITIKA
Už se pomalu blíží teplé počasí, období dlouhých procházek se svými miláčky, ale také období, kdy paraziti vylézají ze zimních úkrytu a usazují se na vašich psech i koček.
Ale proto tu jsou antiparazitika.


CO JSOU TO ANTIPARAZITIKA?
Antiparazitika jsou spolehlivou ochranou před klíšťaty, blechy a dalšími vnějšími parazity. Paraziti se hlavně objevují v teplém ročním obdobím a to v místech jako jsou lesy, louky a dokonce i ve městech.
Ale je spousta ochranných přípravku, které dokážou ochránit vašeho mazlíčka před parazity. Máme pro Vás připravené různé varianty ochrany.


ANTIPARAZITNÍ OBOJKY
Oblíbenou formou ochrany jsou antiparazitní obojky, které dokážou uchovat ochranu až po dobu 6-7 měsíců. Aplikace obojku je jednoduchá. Nasaďte obojek kolem krku Vašeho psa a poté se účinné látky začnou šířit po celém těle(přes kůži). Účinnost obojku nenastává hned, ale až po pěti dnech nošení. Obojek se musí udržovat v čistotě, aby se látky mohly v klidu produkovat dál. Doporučujeme jeden z nejkvalitnějších obojků značky Foresto.


ANTIPARAZITNÍ PIPETY
Mezi další oblíbenou formou ochrany jsou antiparazitní pipety. Tato ochrana je ve formě tekutin a ta se aplikuje mezi lopatky zvířete. Účinkuje po dobu 4-5 týdnu. Doporučuje se aplikovat večer, aby si to pes zbytečně nesnažil, někde setřít např. o pelíšek. Mezi nejoblíbenější patří Frontline nebo Advantix.


ANTIPARAZITIKA PRO KOČKY
Aplikace a doba účinku jsou stejné jako u psů. Mezi doporučené antiparazitika patří Foresto,  Frontline a BEAPHAR.


ŽÁDNÁ OCHRANA NENÍ NA 100%
Musíte myslet i na to, že antiparazitikum není ochrana na 100%. Měli byste se vyvarovat  vysoké trávě, nebo míst kde se objevují klíšťata. Bez antiparazitních ochrany by zvíře mohlo domu dotáhnout daleko více parazitů. Když už se nějaký pazarit nasaje, můžete jej vyjmout pomocí kleští a nebo háčku.


RADY NA ZÁVĚR

Nesnažte se kombinovat pipety s obojky, tohle účinek nezdvojnásobí. Radši investujte do kvalitnějšího, který umožní vyšší ochranu vašeho zvířete.
Antiparazitikum se rozlišuje podle velikosti vašeho psa, takže nekupujte obojek dlouhý 45 cm na yorkšíra a nebo pipetu pro 25kg psa, když máte doma dogu. Před koupi si radší psa dobře změřte nebo zvažte.
Před použitím antiparazitika si vždy přečtěte příbalový leták a v případě nežádoucích účinků je potřeba se řídit pokyny v příbalové informaci, obojek ihned sundat a kontaktovat prodejce.

 

 

 

 

 

 

 

Antiparazitika – část 1
Vytvořeno04.03.2016

Používáme cookies, protože se pro vás snažíme udělat nakupování co nejpohodlnější. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací.

Rozumím