Antiparazitika – část 3

ANTIPARAZITNÍ OBOJKY
V minulém článku, jsme se bavili o ochraně proti parazitům v podobě pipet a dneska máme v plánu obojky.
Obojky jsou jedny z nejrozšířenějších možností, ochrany proti parazitům. Doba účinku je výrazně delší než u pipet, může trvat až 8 měsíců!

 

APLIKACE
Aplikace je velmi jednoduchá. Stačí koupit kvalitní obojek např. Foresto, Scalibor a nebo Kiltix, který nasadíte kolem krku a je hotovo.
Po pěti dnů nošení, účinné látky začínají působit. Účinek působí přes lipidovou vrstvu kůže, což znamená, že se nedostane do krve.
Obojek se musí udržovat v čistotě, aby účinné látky proudily po celém těle Vašeho psa, můžete použít namočenou utěrku a lehce přetřít ušpiněné místo.
Některé obojky mohou být delší než obvod krku Vašeho psa, ale s tím se dá lehce něco udělat. Stačí si změřit obvod krku Vašeho psa, pomocí krejčovského metru, zaznamenat si délku a poté vzít obojek a uříznout přebytečný kousek.
Kolem krku by měl pes mít rezervu alespoň 2,5 cm, obojek by neměl být volný a ani těsný, měl by být hlavně v kontaktu s kůži.

 

RADY NA ZÁVĚR

  1. Jak bylo napsáno v minulém článku, žádná antiparazitní ochrana není 100% účinná, a proto doporučujeme po každé procházce si zkontrolovat Vašeho psa, aby neměl zbytečně pod kožichem nějaké “potvory”, kdyby ano, vyjměte je pomocí kleští nebo háčku.
  2. Klíšťata si dokážou udělat obrany vůči ochranným látkam, takže je dobré střídat obojky, protože každý výrobce, může používat jiné účinné látky
  3. Pro jistotu si před aplikací přečtěte pořádně příbalový leták, obojek by mohl v sobě skrývat nežádoucí látky pro Vašeho psa.
  4. Pokud máte doma děti, tak dbejte na tom, aby na obojek zbytečně nesahaly
  5. V dobu nošení obojku by se pes neměl koupat

 

 

Vytvořeno27.02.2019
Na vašem soukromí nám záleží

Náš e-shop ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

Povolit všePodrobné nastavení