Cestování se psem na kole

Jedna z nejrozšířenějších aktivit se psem je jízda na kole. Avšak jízda na kole není pro každého pejska, někteří psi nesnáší točivé věcí jako je: koutoč, kolo a nebo dokonce i “křoviňák”. Psi můžou po nich vyjíždět a mohou se i zranit, takže doporučuji zbytečně neriskovat a pejska podrobit potřebným tréninkem.

Pes klidně může běžet vedle Vašeho kola, ale je to riskantní, zvlášť na silnici. Radši z něj slezte a se psem v klidu dojděte na bezpečné místo, kde může vesele běžet vedle Vás.
Pokud máte neposlušného psa, nebo překypuje energii a nedělá to co má, tak doporučuji si zajít na cvičiště ve Vašem okolí a poradit se zkušenými cvičiteli psů. Naučí Vás tam základní povely, které využijete jak v osobním životě tak i při ježdění na kole.

Další možnosti je držení vodítka v ruce a při nějakém nebezpečí psa pustit, ale to také záleží na Vašich dovednostech s kolem.
Nejlepší cyklovýlety jsou někde na polních, lesních a nebo méně frekventovaných cestách, kde nehrozí nebezpečí. Více si užijete přírody a Vašemu pejskovi dopřejete volnost.

Potřeby
K téhle aktivitě je potřeba, mít kvalitní postroj a vodítko. Pokud pejsek má vážně hodně energie, přivažte ho k řidítkům a nechte ho táhnout Vás i kolo. K tomuhle způsobu ježdění je také potřeba spousta tréninku a naučených povelů, které se používají při bikejöringu.
Před jízdou si pořádně protrénujte přivolání, chůzi u nohy (kola) a připravte ho na velký výkon někde na volném prostranstvím.
Pokud tuhle činnost budete praktikovat častěji, tak Vám pes určitě začne hubnout. Někdy může zhubnout až moc a proto začněte krmit granulemi, které obsahují více energetických hodnot. Pes bude mít více energie a také bude lepším parťákem pro cyklovýlety.


Rady na konec!

  1. Pokud jste vášnivý cyklista, ale Vaši psi nejsou ve formě a nebo jsou prostě malinkatí, tak pro ně máme vozík, ve kterém si můžou v klídečku ležet.
  2. Pro psy, které chtějí mít přehled, co se děje před nimi, máme fajnové košíky na řidítka, které se lehce připnout k řidítkům.
  3. V raném věku by se nemělo vůbec se psem jezdit, měli byste počkat až vyroste.
  4. Jestli pejsek vyjíždí po ostatních projíždějících kolech, tak ho prvně seznamte s tím, že nesmí projevovat agresivitu vůči nim. 

Cestování se psem na kole
Vytvořeno07.03.2019

Používáme cookies, protože se pro vás snažíme udělat nakupování co nejpohodlnější. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací.

Rozumím