Essential

Essential, to je britské superprémiové bezobilné krmivo, které si zaslouží každý mazlík. Luxus v podobě čerstvého masa zvířat z volného chovu i ručně sbíraných plodin je něčím, co našim čtyřnohým kamarádům chceme – a konečně můžeme – dopřát.
 
Britové milují své psy a kočky. Existuje nespočet vtipů o tom, že si svých mazlíčků cení více než svých přátel nebo rodinných příslušníků. Jde samozřejmě o nadsázku, ale nic to nemění na tom, že pro chlupáče chtějí to nejlepší. To nejlepší, co jejich domovina nabízí.
 
Essential – luxus mezi superprémiovými krmivy
 
Všechny chutě anglického venkova, zelených pastvin a hlubokých lesů, nezkrotné divočiny skotských hor a bystřin, to vše a mnohem více najdou pejskové a kočičky v superprémiových krmivech značky Essential. V dnešní době můžeme našim čtyřnohým kamarádům dopřát skutečně prvotřídní jídelníček, který se postará o jejich zdraví i spokojená bříška, prostřednictvím krmiv od nejrůznějších značek. I mezi superprémiovými krmivy se ale dá najít skutečný luxus. Krmiva Essential nás dostala!
 
Krmivo Essential nezpůsobuje nezdravé výkyvy hladiny cukru v krvi
 
Bezobilné granule Essential jsou založeny na jedinečném principu BOF – pejskovi nabízí vyvážený a přirozený příjem živin a tím se stará o tzv. „optimalizaci chování“. Výrobci vychází z toho, že běžná krmiva s vyšším obsahem škrobu způsobují po konzumaci značný výkyv hladiny glukózy v krvi, což může vést k zbytečné hyperaktivitě psa i nevyzpytatelnému chování. Receptury Essential se starají o to, aby hladina cukru v krvi zůstala stabilní, a to i několik hodin.
 
Vysoký obsah čerstvého masa pro zachování přirozených instinktů
 
Luxusní superprémiové granule Essential se mohou pochlubit skutečně vysokým podílem čerstvého masa. Kromě kvalitní bílkoviny v nich ale hafan najde i lesní plody, semínka a bylinky. Kromě toho, že toto krmivo svým vysokým obsahem kvalitního masa podporuje zachování přirozených instinktů psa, se i jeho doplňkové přísady inspirují životem psovité šelmy. Již zmíněné ovoce, semínka, bylinky apod. imitují obsah žaludku přirozené psí kořisti.
 
Essential obsahuje maso zvířat z volného chovu
 
Essential nabízí pejskům 8 úžasných receptur přizpůsobených jejich věku i aktivitě. Všechny obsahují vysoký podíl bílkovin – minimálně 74 %, výjimkou je jen receptura Essential Balance, která je naopak určena pro pejsky, u nichž je žádoucí, aby jejich jídelníček nebyl na bílkoviny tak bohatý. Na krmivech Essential nás baví právě ty unikátní bílkovinové zdroje – kromě dnes již celkem běžného kuřete, lososa a jehněčího masa, najde váš mazlík v granulích Essential pstruha, sledě, kachnu, vejce nebo zvěřinu. Čerstvá bílkovina přitom tvoří až 42 %. Aby byly zachována nutriční hodnota krmiva jsou všechny ingredience zpracovány maximálně při 90°C. Ryze britské složení krmiv Essential ale není jen o masu, v těchto top granulích najdete i celou řadu dalších ingrediencí. Na některé (včetně zmíněného masa) se teď podíváme:

Brusinky a borůvky – Obě tyto bobuloviny mají skvělý vliv na zdraví vašeho pejska. Brusinky jsou i v lidském jídelníčku známé jako prevence močových infekcí. Borůvky jsou zase bohaté na antioxidanty.
Jehněčí maso – Jehněčí v granulích Essential pochází z jehňat chovaných ve Velké Británii ve volném výběhu.
Kachní maso – I kachny - ty, z jejichž masa se vyrábí krmivo Essential, jsou tzv. Gressinghamské kachny, jsou chovány ve volném výběhu.
Kuřecí maso – I něco tak zdánlivě obyčejného a v psím krmivu všedního, jako je kuřecí maso, je v granulích Essential špičkové. Essential zpracovává pouze maso kuřat rodu Ross a Cobb britského původu.
Zvěřina – Na krmiva Essential je zpracováváno jen maso v Yorkshiru volně žijících jelenů a daňků.
Losos – Chcete, aby si chlupáč užil luxusu v podobě ve Skotsku chovaného atlantského lososa? Krmiva Essential mu ho mohou dopřát.
Pstruzi – Pstruha nenajdete v každém krmivu. Essential si zakládá na tom, že ty jejich jsou angličtí pstruzi z řeky Avony.
Lněné semínko – Lněná semínka jsou známá tím, že obsahují cenné omega-3 mastné kyseliny. Ta v granulích Essential jsou opět britského původu!
Moruše – Plody morušovníku jsou mimořádně zdravé. Obsahují vitamín C a K, dále železo, vápník, fosfor, hořčík a draslík. Působí antibakteriálně a močopudně. Ty v krmivech Essential se sbírají na islandských pobřežích.
Rozmarýn – Přírodním konzervantem v krmivech Essential je právě rozmarýn. Jako léčivka podporuje trávení a činnost jater.
Vojtěška – Vojtěška je taková skrytá superpotravina. Je plná vitamínů a minerálů. Posiluje imunitu, zdatnost a výkonnost organismu, podporuje vstřebávání cukrů a stabilizuje jeho hladinu v krvi. Velmi pozitivně působí na trávicí trakt. Pomáhá odstranit nadýmání.
 
90 % ingrediencí pochází přímo ze Spojeného království
 
Krmiva Essential jsou typickým příkladem britské lásky k chlupatým mazlíčkům. Britové své hafany a kočičáky milují, a proto jim chtějí dopřát to nejlepší, a protože jsou přesvědčeni, že to nejlepší pochází z jejich vlastní země – z britských pastvin a půdy – je 90 % všech ingrediencí čistě anglického, skotského nebo velšského původu.

 

Essential
Vytvořeno11.04.2019