FirstMate – kanadský klenot pro zdraví každého psa

Pokud chcete svému čtyřnohému kamarádovi naservírovat absolutní špičku mezi krmivy, volte ultraprémiová krmiva FirstMate, do kterých jsou pomocí špičkových technologií zpracovávány jen ty nejkvalitnější suroviny!

 

Jste přesvědčeni, že si vaši mazlíčci zaslouží jen to nejlepší z přírody? Buďte si jisti, že s krmivy FirstMate přesně to dostanou. Super a ultraprémiová krmiva se mohou pochlubit samými unikáty, a to zejména technologickými. Špičkové výrobní postupy se samozřejmě odráží na vysoké kvalitě výsledného produktu. V červenci 2006 bylo krmivo FirstMate zařazeno nezávislým kynologickým časopisem Whole Dog Journal na seznam vysokojakostních a při dlouhodobém krmení bezpečných krmiv.

 

FirstMate vyrábí svá krmiva především maximálně šetrně!

 

Za vyzdvižení stojí zejména to, že FirstMate je jedno z mála krmiv vyráběných pomocí technologie „gentle manufacturing process“. To znamená, že se nevyrábí jako klasická extrudovaná krmiva, ale maximálně šetrně a za velmi nízkých teplot tak, aby byl zachován takřka stejný obsah účinných látek jako u surovin čerstvých.

 

Vitamíny, minerály, enzymy a probiotika se do granulí dostávají vakuovou injektáží až na konci výroby

 

Dalším technologickým unikátem je i využívání technologie VIS, tedy „Vacuum Injection System“. Do vnitřní struktury granulí je až na samém konci výrobního procesu pomocí vakuové injektáže vpraven rybí a kuřecí tuk, vitamíny, minerály, enzymy a probiotika. Tím, že jsou tuky uvnitř, a ne na povrchu, je zabráněno nežádoucí oxidaci tak, jak to nejlépe jde. Granule jsou před žluknutím chráněny podstatně lépe než jiné běžně dostupné, jejich doba trvanlivosti je až 18 měsíců.

 

Granule FirstMate brání torzi žaludku

 

Zajímavé, především pro majitele psů velkých plemen, je i to, že hutné granule neporézní konzistence se lépe tráví. Dochází k postupnému odvalování na povrchu zvlhčené hmoty granule do dvanácterníků. Na první pohled se to může zdát jako zbytečná informace. Není tomu ale tak. Tento proces působí jako prevence smrtelně nebezpečné torze žaludku, která větším psům může hrozit.

 

Sleďová moučka – nejjakostnější mezi rybími moučkami

 

Technologické vychytávky by samozřejmě neznamenaly nic bez kvalitních surovin. Proto jsou pro výrobu krmiv FirstMate vybírány jen suroviny vysoce jakostní a testované. To samozřejmě platí i o obsažených masových moučkách. Kuřecí moučka pochází pouze z kuřat potravinářské kvality, tedy vhodných pro lidskou spotřebu, jehněčí moučka pochází z jehňat z Nového Zélandu, sleďová moučka se vyrábí jen ze sleďů nalovených v ekologicky nezatížených oblastech severního Tichého oceánu. Používaná sleďová moučka patří sice mezi nejdražší mezi rybími moučkami, je ale vysoce jakostní a nabízí pejskům nejvyšší hladinu bílkovin za nejnižší koncentrace popelovin.

 

FirstMate vyniká vysokou stravitelností, obsahuje vysoké množství vlákniny a sedí i psům s alergiemi

 

FirstMate pečuje i o zdraví našich chlupáčů. Kromě toho, že nabízí hypoalergenní receptury, které hafanům chutnají, pečují i o zdraví ostatních psích pacientů. Díky vysokému obsahu vlákniny, působí příznivě i na trávicí trakt chlupáčů s citlivým bříškem.

 

Příběh unikátního krmiva FirstMate se začal psát na rybích farmách

 

I FirstMate stejně jako ostatní značky krmiv, které začínaly z malých rodinných firmiček, má svůj velmi zajímavý příběh. Její zakladatel Mike Florian totiž překvapivě nezačínal u psů, ale u ryb. Vyrůstal v Montrealu v Quebecu a později strávil skoro dvacet let v kanadské provincii Britská Kolumbie, kde působil jako rybář a úředník rybářského družstva. Protože se zajímal o výživu ryb, založil si nejdříve – v roce 1988 – společnost vyrábějící krmivo pro rybí farmy. Když jednotlivé farmy po Britské Kolumbii pravidelně objížděl, všímal si, jak jsou psy žijící u rybářů krásní a jak skvěle prospívají. Prý jedli rybí krmivo, které se vysypalo z pytlů. To se jim sice staralo o zdravý růst a dokonalou srst, ale protože pro ně nebylo nutričně vhodné, tak po něm tloustli. Mike Florian tak spolu s nutričními specialisty a veterináři vyvinul krmivo založené právě na těchto zkušenost – krmivo ze sleďové moučky a rybího oleje, surovin, které psi v Britské Kolumbii tak zbožňovali. A tak vznikla značka FirstMate (dá se přeložit jako „první důstojník“), jejíž receptury jsou založené výhradně na rybích surovinách, které poskytují největší profil aminokyselin.

 

Jak se od sebe liší prémiová, superprémiová a ultraprémiová krmiva FirstMate?

 

V naší nabídce najdete od FirstMate krmiva prémiová, superprémiová i ultraprémiová. Jaký je v nich rozdíl? U krmiv FirstMate je to nastaveno takto: Prémiová obsahují 100 gramů masa na 100 gramů granulí, superprémiová asi 140 až 190 gramů masa na 100 gramů granulí a ultraprémiová cca 140 až 165 gramů masa na 100 gramů granulí. Superprémiová a ultraprémiová se přitom liší zejména ve zdrojích sacharidů. Zatímco superprémiová čerpají sacharidy z obilovin, v ultrapremiových krmivech FirstMate byste našli bramborové vločky nebo rýži. Celá ultraprémiová řada je navíc hypoalergenní.

 

FirstMate – kanadský klenot pro zdraví každého psa
Vytvořeno16.05.2019