Granule bez obilovin - Grain free: kdy ano a kdy ne?

Krmiva bez obilovin - Grain free krmiva - hit dnešní doby.

V poslední době se na trhu granulí ke slovu výrazně hlasí granule bez obilovin, neboli Grain Free granule. Za tento BUM může především nízký alergizující účinek granulí, který je u mnohých pejsků zásadním faktorem při výběru granulí. Mnozí z nich jsou citlivější na trávení a málokteré krmivo jim dobře sedne, mnohá krmiva jim dělají problémy právě kvůli obsahu obilovin.

 

Výhodou granulek Grain free je, že jejich krmení je bezpečně možné i dlouhodobě. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, také pro všechny váhové kategorie (teď myslíme příšlušně k rase psa). Dá se říct, že taková krmiva jsou vhodná pro každého pejska nebo koneckonců i kočku (ano, i kočky mají svoje grain free granulky). Pouze krmení těchto granulek pejskům, kteří mají podváhu nedoporučujeme, krmení granulkami s obsahem obilovin má u nich svoje opodstatnění.

 

Proč krmit právě takovým krmivem?

Granule se díky absenci obilovin řadí mezi hypoalergenní krmiva. Nezpůsobují u zvířat alergie. Marně byste v nich tedy hledali pšenici, oves, kukuřici nebo třeba sóju. Další suroviny, jejichž původ může být i rizikový (cukr, vedlejší rostlinné a živočišné produkty, konzervanty a barviva atd.) jsou v granulích obsaženy pouze v nízkých nutričních hodnotách. Důvodem pro krmení tímto krmivem může být tedy pejsek s citlivým trávením, alergie na lepek, intolerance nebo prostě respekt k tomu, že jsou psi od přírody masožravci a jiné suroviny se do jeho organismu dostaly jen se zbytky natrávených pícnin v žaludku uloveného zvířete.

 

 

Nejsou však tyto granule o něco ochuzeny? Co zdroj sacharidů v krmivu?

Nemusíte se bát, jako zdroj sacharidů se v tomto krmivu objevují brambory, batáty nebo hrášek. Všechny tyto potraviny zajišťují dostatečný přísun sacharidů a zároveň u nich není předpoklad vzniku alergické reakce.

 

Z jakých značek můžu tedy vybírat?

Granule Grain free přináší například Acana, Brit Care, Calibra.

 

 

 

 

 

 

Granule bez obilovin - Grain free: kdy ano a kdy ne?
Vytvořeno07.11.2016