Jak svého pejska efektivně zabavit? Zkuste agility!

Agility, týmový sport psa se svým psovodem, který kombinuje dovednosti, vzájemnou komunikaci a porozumění páníčka se svým pejskem.

Teprve při agility závodech se ukáže, jaký vztah je mezi pejskem a jeho páníčkem.

 

 

A cože to vůbec ty agility jsou?

Jde o to, že se pejsek za doprovodu svého pána snaží v co nejrychlejším čase překonat určitý počet překážek jako je například tunel, slalom, proskakovací kruhy a jiné překážky. Pes při běhu nemá obojek ani vodítko. V agility nezáleží na plemeni, velikosti, věku (pejska i psovoda). Vyhrává ten, kdo všechny překážky překoná bez chyby a v co nejkratším čase.

Na agility je nejlepší, že vůbec nezáleží na tom, kolik je Vám nebo Vašemu pejskovi. Důležitý je vztah mezi Vámi a psem a také to, jestli je pes zdravý a nemá žádná zdravotní omezení.

Po celé České republice je spousta "cvičáků", kte Vám s tréninkem agility rádi pomohou. Dbejte ale prosím na to, aby až půjdete s pejskem na první trénink, uměl alespoň základní poslušnost. Základní poslušností se rozumí přivolání a odložení psa.

Postupem času ze z pouhých tréninků můžete propracovat až na závody, mistrovství České republiky a dokonce na mistrovství Evropy.

Některé ze závodů v agility jsou spíše komorní, ale můžete se setkat až se sto a více týmy.

 

Doufáme, že jsme Vás na agility se svým pejskem příjemně nalákali. Nezapomeňte ale, že je to aktivita, která musí bavit oba, je to aktivita pro radost! :-)

 

 

 

 

 

Jak svého pejska efektivně zabavit? Zkuste agility!
Vytvořeno20.05.2016

Používáme cookies, protože se pro vás snažíme udělat nakupování co nejpohodlnější. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací.

Rozumím