Krmení březí feny a přikrmování štěňat

Snad každý chovatel ty otázky zná. Mám zvýšit krmnou dávku, když je fena březí?

Kdy mám začít mrňousky přikrmovat?

Ani na jednu otázku však není jednoznačná odpověď, avšak všeobecné tipy pro Vás máme!

 

Dle výzkumu jedné studentky České zemědělské univerzity bylo prokázáno, že v první polovině gravidity není plod tak náročný na kvantitu, ale na kvalitu. Není vhodné fenu překrmovat, dochází tím totiž k tloustnutí zvířete, což vyvíjejícímu se plodu více škodí než prospívá.

V druhé polovině březosti je pak důležité fence dopřát především přísun základních stavebních látek, jako jsou bílkoviny, minerální látky a vitamíny.

V posledním týdnu březosti je zapotřebí snížení spotřeby živin a energie.

 

Kdy přikrmovat??

Přibližně do sedmého týdne věku krmí štěňata fena vlastním mlékem. Vrchol produkce mléka u feny je přibližně kolem čtvrtého týdne. Začátkem pátého týdne se u feny snižuje produkce mléka a to už je bráno jako pouhý doplněk stravy. Již zmíněné přikrmování nastupuje ještě při kojení mlékem, obvykle se tak děje cca během 3. a 4. týdne věku štěněte.

V 6. týdnu věku štěněte se pak přechází na pevnou stravu ( granule, kapsičky, konzervy ) a až na některé vyjímky už fena nekojí. 

 

Celý tým SvětKrmiv.cz Vám přeje spoustu krásných zážitků s prcky!

 

 

Krmení březí feny a přikrmování štěňat
Vytvořeno26.08.2016

Používáme cookies, protože se pro vás snažíme udělat nakupování co nejpohodlnější. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací.

Rozumím