Máme štěňátko, jak ho naučit čistotnosti?

Pořídili jste si domů štěňátko a přemýšlíte, jak nejlépe ho naučit čistotnosti?

Sepsali jsme pro vás článek o tom, jak štěňátko signalizuje nutnost vykonat potřebu.

 

Nejlepší cestou, jak poznat signály na nutnost vykonat potřebu je mít štěňátko neustále na očích. Snadno se tak naučíte signály, které vám štěňátko dává před tím, než vykoná potřebu. Obvykle štěňátko všude čichá a chodí dokola, vypadá jako by nevědělo, kam si má lehnout nebo se prostě jen přikrčí, to bývá poslední vteřina před tím, než začne vykonávat potřebu. V té vteřině je potřeba vzít štěňátko ven někam, kde se bude cítit v bezpečí a kde může svoji potřebu v klidu vykonat například na návykovou podložku nebo rovnou ven.

Nejen to je ale chvíle, kdy je potřeba vzít štěňátko vyvenčit, nečekejte pokaždé pouze na signál, raději štěňátko venčete v pravidelných časových intervalech, které postupem času prodlužujte. Ze začátku je tedy dobré venčit například každé 2 hodiny, nebo pokaždé, když vidíte právě onen signál, postupně se pak dostanete například na venčení po 4 hodinách, to už je ale na každém chovateli. Je však potřeba brát v úvahu fakt, že pejsek má své potřeby stejně tak často jako my lidé a je potřeba tomu venčení uzpůsobovat.

Kdy mohu už dopředu tušit, že bude mít pejsek potřebu vykonat potřebu?

Po jídle, když se vzbudí, po hře...jakmile přijde ta chvíle, kdy štěňátko bude moci bez obav svoji potřebu vykonat, povzbuďte ho k tomu slovem a po vykonání dopřejte pejskovi velkou pochvalu, aby přesně věděl co a kdy bylo správně a příště to udělal stejně, každý pejsek totiž miluje pochvalu.

 

 

Celý náš tým vám přeje spoustu krásných chvil s novým mazlíčkem! :-)

 

 

 

Máme štěňátko, jak ho naučit čistotnosti?
Vytvořeno26.10.2016

Používáme cookies, protože se pro vás snažíme udělat nakupování co nejpohodlnější. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací.

Rozumím