N&D

Název krmiv N&D vznikl jako zkratka Natural & Delicious, tedy „přirozené a delikátní“, a přesně taková krmiva N&D jsou. Špičková krmiva, která jsou již od roku 1956 vyráběná na jihu slunné Itálie, respektují především přirozenost našich čtyřnohých přátel. Základ šťavnatých granulek tvoří kuřecí a jehněčí maso, maso z divočáků, ryby nebo vejce – co nás (a hafany samozřejmě také) na N&D granulích baví nejvíce, jsou originální a atraktivní kombinace. Pejskové se nemohou dočkat, až ochutnají divočáka s jablky, rybu na pomerančích nebo jehněčí s borůvkami.

 

 

N&D = žádná antibiotika, hormony ani chemické konzervanty

Krmiva samozřejmě neobsahují antibiotika, hormony, ani chemické konzervační látky. Maso je zpracováno čerstvě po porážce. Takže si můžete být jistí, že svému pejskovi dopřáváte jen zdravé a čerstvé krmivo.

Krmiva N&D se dělí do čtyř základní řad:

·       N&D GF – „GF“ je zkratkou pro „grain free“, to znamená že je krmivo bezobilné. Tato řada obsahuje 70 % vysoce kvalitních bílkovin živočišného původu.

·       N&D GF Pumpkin – Opět se jedná o řadu bezobilných receptur, v nichž je živočišná složka (přes 60 %) doplněna o dýni a další zeleninu, která podporuje pestrost jídelníčku našich hafanů a dodává jim potřebné minerály a vitamíny. Možná se ptáte – proč právě dýně? Krmiva N&D pochází z Itálie. Protože Italové dýně milují, ví moc dobře, že jsou i zdraví prospěšné – a to i pro naše pejsky. Dýně perfektně sedí do menu založeného na konceptu nízkého glykemického indexu. Je skvělým zdrojem betakarotenu a přírodních antioxidantů. Podporuje imunitní systém, zdraví kardiovaskulárního systému, reguluje motilitu střev a konečně působí i proti rozvoji rakoviny.

·       N&D GF Quinoa – Bezobilné receptury „Quinoa“ obsahují vysoké procento živočišných bílkovin (až 96 %) a quinou v bio kvalitě, surovinu s nízkým glykemickým indexem a vysokým obsahem vlákniny a přírodních antioxidantů. Tento elixír zdraví napomáhá mimo jiné k správnému trávení našich čtyřnohých kamarádů a působí jako prevence kardiovaskulárních obtíží. Quinoa ale není jedinou složkou těchto receptur, která se stará o vysokou stravitelnost. Pomáhá jí ještě fenykl, jenž přispívá k vstřebávání živin a omezuje vznik střevních plynů, máta, která stimuluje činnost trávicího traktu, a pro italskou kuchyni (zjevně i pro tu psí) typické artyčoky, které působí blahodárně na stav jater.

·   N&D LG – „LG“ zastupuje v názvu těchto krmiv „low grain“, tedy „nízký obsah obilovin“. Vysoce kvalitní živočišné bílkoviny (60 % objemu) jsou doplněny o ovoce, zeleninu a tzv. „původní“ obilniny, tedy zejména špaldu a oves, které byly vypěstovány bez genetických modifikací.

Díky tomu, že se vitamíny do krmiva dodávají, až po extruzi a sušení, se neznehodnocují

Kromě svého jedinečného složení se krmiva N&D mohou pochlubit ještě něčím – a to technologií vakuového vstřikování. Díky němu jsou vitamíny do krmiva přidávány až na konci výrobního procesu, tedy až po extruzi a sušení. Tím jsou chráněny před mechanickým a tepelným znehodnocením.

Protože krmiva N&D neobsahují chemické konzervanty, je třeba je konzervovat jinak. Kromě toho, že obsahují suroviny, které působí jako přirozené konzervanty (výtažky bohaté na tokoferol), jsou granule N&D baleny v ochranné atmosféře. V té je kyslík nahrazen dusíkem. Tím se předchází oxidaci tuků a krmivo je tak chráněno před znehodnocením.

 

N&D
Vytvořeno22.08.2019
Na vašem soukromí nám záleží
Náš e-shop ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení