Procházky se psem

Teplé počasí už je za rohem a to znamená dlouhé procházky s Vaším psíkem. Každý má určitě své oblíbené trasy, kde vypustí páru ze všeho toho stresu a “pokochá” se krásnou přírodou.
PŘÍPRAVA
Než vyjdete musíte mít psa na procházku dobře připraveného. Mít pořádný obojek, postroj, vodítko a aplikovanou ochranu proti parazitům(pipetu nebo obojek). Jestli půjdete na dlouhou procházku je potřeba mít s sebou cestovní láhev a nebo misku. Pes by měl být pořádně hydratovaný, aby se mu nepřehříval organismus, takže vždycky mít u sebe láhev s vodou. Doporučuji vzít nějaké dobré pamlsky, aby měl pes motivaci k dobrému chování. Jestli máte trasu, kde psa “vypouštíte”, tak by měl být pes dobře motivovaný, takže před procházkou pořádně protrénujte přivolání. Párkrát psa doma zavolejte jménem, pokud přijde, pochvalte, a dejte mu pamlsek. Poté to můžete zkusit venku před domem. Pes to bude mít těžší než doma, takže ze začátku ho volejte důrazněji a dbejte na to, aby okamžitě přišel. Výcvik budeme probírat později. Když máte vše nachystané, tak můžeme vyrazit!
CESTA
Pokud máte cestu u silnice, mějte psa po levém boku, aby nebyl vystaven nebezpečí aut. Někteří psi reaguji na auta agresivně a nebo po nich vyjíždějí, tahle reakce může být vyvolána, kvůli špatným zkušenostem, když byl ještě malinké “štěndo”. Někteří psi to můžou mít už i v genech např. border kolie. Proto je dobré mít psa na krátkou vzdálenost, aby byl lépe ovladatelný.
Jakmile dojdete na klidnější místečko, kde můžete psa vypustit, tak to klidně udělejte, ale mějte na mysli, že se pes Vám může zaběhnout za srnkou nebo králikem. Pokud zmerčíte nějakou divou zvěř, radši psa přivolejte a připněte, než bude pozdě. To platí i u cizích psů. Ostatní psíci nemusí být extra přátelští. V lese bych pejska moc nepouštěl na volno, pach zvířat je tam výrazně větší než na loukách.
Závěr
Na dlouhé túry, bych doporučil si brát nějaký batoh, pro uskladnění pamlsků, vody a hraček. Pokud máte psa tzv. gaučového, vzal bych si s sebou tašku na psa, protože někteří psi nemají výdrž a lehce se unaví.
Procházky bývají pro psa velmi zábavné a měli by jste chodit, alespoň 1x denně.
V dalším článku se budeme bavit o jízdě na kole se psem, takže se máte na co těšit!

Procházky se psem
Vytvořeno04.03.2019

Používáme cookies, protože se pro vás snažíme udělat nakupování co nejpohodlnější. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací.

Rozumím