Jak bez problémů přejít na nové krmivo?

Přechod ze stávající značky na novou se jeví jako velkým hitem. Není se moc čemu divit, každý chovatel chce svému mazlíčkovi dopřát jen to nejlepší a tak se po nějakém čase "poohlédne" po jiné značce.

Přechod na nové krmivo, ať už na konzervykapsičky, BARF nebo "domácí" stravu je velkou změnou pro zažívání zvířete. Je třeba dbát na plynulý přechod na novou stravu. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá, protože na každou novou recepturu, která se dostane do zažívání, si musí organismus zvířete zvyknout. Musí si vytvořit správné trávící šťávy a enzymy. Tento proces trvá cca 2-3 týdny. Proto je dobré nové krmivo přimíchávat do toho původního.

Ideální je nejprve začít míchat krmivo tak, že dáte 1/3 dávky nového krmiva, takto se krmivo míchá první týden. Druhý týden se přechází na poměr 1:1 a během třetího týdne se původní krmivo úplně vynechá.

 

Není to zbytečné? Můj pes má dobré trávení...

Ano, to může být pravda. Pejsek může mít sebelepší trávení, ale změna granulí mu může opravdu pěkně zaneřádit zažívání. Tato skutečnost se projevuje průjmem.

Za jak dlouho poznám, že tento krok byl ten správný?

Negativní účinky se bohužel narozdíl od těch pozitivních projevují mnohonásobně rychleji. Pozitivní účinky lze na zvířeti pozorovat až s delším odstupem času. Nejdříve se vhodnost krmiva projeví na srsti (cca po 14 dnech). Co se týče zdravotních přínosů (pozitivní vliv na vnitřní orgány...) je možné pozorovat až po dlouhodobém krmení (cca po 6 měsících).

Kvalitní krmivo pro mlsné čumáčky:

Mezi doporučené krmiva patří Acana, Calibra, Orijen, N&D a Primordial.

 

 

Jak bez problémů přejít na nové krmivo?
Vytvořeno31.05.2016