Venčení psa po tmě

I při venčení ve tmě můžete mít přehled o tom, kam má váš mazlík namířeno. Ať už venčíte v městské zástavbě nebo na louce, ve Světě krmiv vás vybavíme praktickými reflexními či svítícími doplňky.

 

Není špatných podmínek na venčení, jsou jen špatně připravení pejskaři. Ať chcete nebo ne, s mazlíkem zkrátka na procházku jít musíte. Může pršet, být šero, zamračeno nebo už dokonce úplná tma. Zvláště v zimních měsících je pro pracujícího člověka takřka nemožné vyrazit na procházku za světla. I když máte hafana vycvičeného, může se vám procházka za snížené viditelnosti jevit jako nebezpečná záležitost. Troufnete si pustit pejska na volno, když si nejste jistí, kam až zaběhne? Venčíte poblíž silnice a chcete, aby vás a mazlíka viděli i řidiči v projíždějících autech?

 

Pro venčení ve tmě existuje celá řada vychytaných pomůcek, které zvýší bezpečnost pejskaře i jeho mazlíka. Nyní pomineme všechno, co si na sebe může obléci pán –reflexní pásky, bundy s reflexními prvky apod. – a zaměřme se čistě na hafany. V podstatě máme dvě kategorii produktů – reflexní a svíticí.

 

Reflexní obojky a vodítka se hodí na procházky ve městě

 

Reflexní produkty (nejsou to pouze obojky) nemají svůj vlastní zdroj světla. Odráží pouze světlo z okolí. To se hodí, pokud venčíte ve městě s pouličním osvětlením nebo poblíž silnic, po kterých projíždí auta – díky reflexním prvkům řidiči uvidí, pokud jim váš pes třeba omylem vběhne do silnice.

 

Na procházky za tmy vyrazte se svítícími nebo blikajícími doplňky

 

Pokud patříte mezi milovníky večerních a nočních procházek, můžete zauvažovat i o pořízení svítících doplňků. Na trhu je jich nepřeberné množství – svítící obojky, postroje, přívěsky na obojky či celá vodítka. Jak už bylo řečeno, zvláště v zimních měsících jsou tyto doplňky takřka nutností. Ráno i odpoledne bývá tma a s pejskem se ven musí. Svítící doplňky zajistí, že je hafan dobře vidět – viditelnost se samozřejmě odvíjí od druhu konkrétního výrobku – u LED svítících obojků je uváděna viditelnost až na 500 m.

 

 

Venčení psa po tmě
Vytvořeno16.05.2019

Používáme cookies, protože se pro vás snažíme udělat nakupování co nejpohodlnější. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací.

Rozumím