Veterinární poradna
Veterinární poradna je dočasně pozastavena. Prosíme, nevkládejte dotazy. Děkujeme.
Dobrý den, prosím o radu, jsou toto plnohodnotné granule pro štěňata velkých plemen s projevem mírných prošlapů, čí rachitického růžence? Brit Fresh Beef with Pumpkin Puppy Large Bones & Joints Případně doporučili by jste mi jiné a je potřeba nějaký doplněk (vápník...)? Jeden pan doktor říkal rachitický růženec, bolestivé klouby a doporučil granule specific, tam největší podíl je pšenice. Myslel jsem, že je lepší víc masa. Druhý pan doktor zkoukl hrudník šáhl na klouby a prý jen mírné prošlapy, vyloučil diagnózu prvního doktora. Nevím jestli mám teď platit dalšího, který mi řekne zase něco jiného. Kolařík
Dobrý den, rachitidu bych tedy v dnešní době u psa na granulích nečekala. Spíše bych podávala buď specifik, či jinou dietu pro optimální růst, doporučuji ProPlan optimal start. Složení je právě rostlinné, pšenice a podobně, aby se růst zpomalil. Až dosáhne cca 10 měsíců, můžete přejít zase na kvalitní granule. Normálně je dobré, aby granule obsahovali hodně živočišné složky a dnešním trendem je 100% bez obilovin, ale nkdy na nich psi moc rychle rostou, bolí je dlougé kosti, mají prošlapy a chce to trochu zpomalit, jen na čas. LK
Dobrý večer, prosím o radu, máme doma 14 dní ragdoll kocourka s PP, na jídlo dávám to co měl v CHS- brit care a bozitu. Kocourek má ale stále řidší neforemnou stolici a prdí. Byla jsem u veterináře, kocourka odčervil a nasadil probiotika. Zatím je to ale beze změny. Mám stále čekat, že bude stolice lepší nebo mám přejít na jinou značku krmiva? Můžete mi popřípadě poradit jaké krmivo zkusit? Předem velice děkuji
Dobrý den, můžete zkusit Petkult, Carnilove, Taste of the wild, Fitmin Purity. LK
Dobrý den, vlastním už skoro 2 roky zakrslého Králíčka, teď se mu na kůži (na zádech) objevil červený flíček. Nějak ho to nesvědí a nevšímá si toho. Děkuji za rady
Dobrý den, pro klid duše doporučují test na dtm medium pro vyloučení plísně. Můžete mazat olejíčkem, pro jistotu v rukavici. LK
Dobrý den, mám pejska, který 22.7. začal kaslat od 23.7. dostal antibiotika na psí kašel, který mu byl indikovan. Chtěla bych se zeptat od kdy už pes není infekční pro jiné psy?
Dobrý den, omlouvám se za pozdní odpověď, tak cca 3 dny po odeznění příznaků už bych se nebála kontaktu s jinými psy. LK
Dobrý den, pokud je sekundární komplikací karcinomu i infekce, tak Vám veterinář předepíše celková antibiotika, tabletky. LK
Můj pes má problémy se žlázkami, jednu má zvětšenou jako pinponkový míček, po biopsii - je to karcinom. Žlázku má tvrdou a plnou krve. Nedala jsem ho operovat, bylo mi to rozmluveno i lekaři. Pomohla by mu TETRA DELTA? Děkuji za odpověď.
Anální žlázky a Tetra Delta ?
Dobry den,mam 1 a pul roc.kocoura(nekastrovany), chodici ven.Od roka se zvyšene drbe,lýze a vykusuje si chlupy ma rúznych castech tela.Takze ma po tele ruzne skrabance a hola mista.Již jsme byli u dvou veter.lekaru zabyvajicich se dermatologii zvirat.Delali mu laborator.analyzu chlupu,seskrab kuze...ale nic konkretniho nevybadali.Dostal jen kortiloidove tablety,po nichz se to sice zlepsilo,ale po snizeni ci vysazeni doslo zpet ke skrabani,drbani,kousani...Nevite nejakou radu?Stale podavani kortikoidu (v tabletach)asi taky neni nejlepsi reseni a vysledek je rovnez tak 50%.Deluji predem za jakou koliv radu. Zemanova
Dobrý den, určitě bych min. na 5 týdnů zkusila hypoalergenní dietu s hydrolyzovanýma bílkovinama. Hills, Proplan, Specifik a jiné veterinární diety. LK
Mám osmiletého kocourka. Trpí silnou chronickou rýmou, místy "sípá", kýchá, sekret je s obsahem krve. Mám o tom načteno docela dost a vím, že veterinář, kultivace sekretu a antibiotika. To pro mne nepřichází v úvahu a berte to jako fakt. Přidávám mu do krmiva Lysinviral +, dávám mu krmivo s bifido bakteriemi pro posílení imunity, ale bez většího úspěchu. Mohla byste mi něco poradit (ovšem nikoliv veterináře!). Děkuji.
již proběhla komunikace přes mail, možnost podávat imunoglukany, využila bych ''veterináře do domu'', pokud se kocourek bojí veteriny
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké jsou vhodné granule pro štěně 5 měsíců Shiba Inu, které má problémy s funkcí ledvin. Fosfor, kreatin v normě, ale SDMA je 30. Děkuji
Od 8 mesíců věku bych krmila renal granulemi, nabízí mnoho veterinárních značek: Hills, Trovet, Specifik, Proplan atd. Lk
Dobrý den, máme doma štěne (kříženec většího plemene v dospělosti cca do 50kg odhad veterináře) jsou mu 6měsícu máme ho s útulku 3 tydny krmíme carnilove salmon turkey pro štěnata mam dojem že po nich má průjem poradíte jake zkusit granule
Dobrý den, zkuste granule s vyšším obsahem rýže. Takové granule nabízí například Brit care řada. LK