Hurá, máme kotě! Tipy a triky pro nové chovatele

Ujali jste se toulavého kotěte, přivezla vám chlupatou kuličku babička, nebo jste si pro svého nového kočičího parťáka třeba zašli do útulku? Ať jste ke své kočce přišli jakkoliv, gratulujeme! Nyní patříte k chovatelům, kteří si budou neustále stěžovat, jak jsou kočky nevděčná zvířata, jak mají svoji hlavu, jak vám ničí květiny,… a pět minut na to se budete rozplývat nad jejich roztomilostí, kouzelnýma očima a tím, jak vám spokojeně vrní na klíně.

Život s kočkou je plný překvapení a nudit se s ní rozhodně nebudete. Máme pro vás seznam potřebné kočičí výbavy i praktické rady, které vám společné soužití s kočičkou usnadní.


Kočičí výbava pro začátečníky

 • Kočka by měla mít tři misky – na vodu, na granule a na vlhké krmivo pro kočky (tvaroh, paštiky, maso, konzervy, atd.). Misku na vodu zvolte těžší, aby nešla snadno převrhnout. Misky na jídlo mají kočky nejraději širší s nízkým okrajem – lépe se jim z nich jí.


Tip: Pokud máte více koček, misku na vodu a misku na granule mohou mít společnou. Misku na mokré jídlo by měla mít každá svou.

 • Kočky jsou velmi čistotná zvířátka a svou potřebu budou vykonávat v toaletě, kterou jim pořídíte. Kočkám je jedno, jaká to bude, ale vy máte na výběr ze dvou možností. Nekryté kočičí toalety jsou levnější, ale nezadržují tak dobře pach a při zahrabávání může vaše kočka nadělat nepořádek. Kryté toalety jsou nákladnější, ale pokud neradi zametáte, raději zvolte krytou.

Tip: Nezapomeňte si pořídit také lopatku na čištění. Pokud budete používat hrudkující stelivo, pořiďte si lopatku s většími otvory – zbytek steliva propadne zpět do toalety a vy odklidíte jen to, co je opravdu potřeba.

 • Samozřejmostí je pelíšek. Kočky mají rády své soukromí a kočičí pelíšky jsou proto takové měkké boudičky. Hodit se vám bude také přepravka – na cestě k veterináři se bez ní rozhodně neobejdete. Kočka se bude v uzavřené přepravce cítit bezpečněji a nehrozí, že se vyleká a budete ji nahánět po celém městě.

 • Hračky, škrabadla a odpočívadla se mohou zdát jako zbytečný luxus. Kočka se bez nich určitě obejde. Pokojové květiny, noha od gauče, ubrus – to vše může být kočičí hračkou. Ale pokud chcete alespoň trochu předejít zničenému nábytku, škrabadlo své kočce určitě pořiďte.
    
 • A na co jsme ještě zapomněli? Na krmivo, samozřejmě. Mějte na paměti, že kočka je masožravec, a i když máme zafixováno, že kočky papají mlíčko, rozhodně je třeba kočku krmit kvalitními granulemi a konzervami a pamlsky určenými speciálně kočičím bříškům.

 

Tipy a triky:

 

 • je potřeba pejskovi dopomáhat s péčí o srst například hlazením, drbáním
 • ideální je začít s péčí o srst už u štěňátka
 • nemusíte štěně hodinu drbat ubrouskem, nebo kartáčem, stačí minutka každý den, aby si pejsek zvykl
 • také výběr šamponu není radno podcenit, kvalita šamponu se odrazí na srsti chlupáče

 

Dále by Vás mohlo zajímat:

 1. Jak a čím správně krmit kočku?
 2. Čím vybavit nového, kočičího člena rodiny?
 3. Pojďme spolu odhalit tajemství masa v granulích!

 

Hurá, máme kotě! Tipy a triky pro nové chovatele
Vytvořeno08.11.2015
Na vašem soukromí nám záleží

Náš e-shop ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

Povolit všePodrobné nastavení