Jak často odčervovat psa?

Jak často a proč odčervovat psa? Paraziti nejsou nic příjemného, jak pro Vašeho pejska, tak ani pro Vás. Páníčkové si často myslí, že stačí odčervit jednou za půl roku.. Omyl! V dnešním článku Vám prozradíme, proč.

Proč odčervovat psa?

Domácí chlupáče musíme odčervovat pravidelně, abychom zabránili šíření parazitů a zároveň chránili i své zdraví. Vnitřní parazité (endoparazité) způsobují spoustu nepříjemných neduh! Mezi ně patří svědění po celém těle a problémy s metabolismem.

 

Při pravidelném odčervování snižujete možnost nakažení parazity. Doporučujeme často čistit prostředí, kde se pejsek nachází (pelíšek, zahrada). Hlídejte pejska “labužníka”, který konzumuje cizí exkrementy či různé havěti, co najde na zemi. Nikdy nevíte, kde se paraziti mohou objevit.

 

Jak často odčervovat dospělého psa?

Většina pejskařů odčervuje každý 3-4 měsíc, ale existují i jiné způsoby, jak zjistit zda pejsek potřebuje odčervit a to koprologickým vyšetřením. Pro více informací se obraťte na svého veterináře.

 

Jak často odčervovat štěně?

Štěně je infikované parazity (škrkavkami) hned po porodu. Doporučujeme štěně odčervit v prvních 14 dnech a poté vždy po dvou týdnech do tří měsíců. Poté stačí odčervovat po třech měsících až do jednoho roku.


Přípravky proti parazitům

Vždy záleží na věku psa a váhy v dospělosti. 

 

  1. Pasty = vhodné pro štěňata (Caniverm)
  2. Tablety = Nejoblíbenější varianta odčervení - vhodné pro dospělé psy
  3. Přírodní pelety = Jemná forma odčervení - není účinné jako tablety či pasty
  4. Pamlsky = lahodná forma odčervení - není účinné jako tablety či pasty

Pasty a tablety naleznete pouze u svého veterináře či v lékárně

 

 

Jak chránit svého miláčka před vnějšími parazity?

Mezi další psí neduhy patří vnější paraziti, kteří také přenáší hrozné nemoci. Nejúčinnější ochranou jsou antiparazitické obojky Foresto. Více antiparazitických prostředků naleznete ZDE.

 

Průjem

Při odčervení se může objevit řidší stolice, proti ní doporučujeme probiotika, které rozdrážděnou mikroflóru napraví. Pokud průjem po 3-4 dnech neustane, zajděte radši s pejskem k veterináři.

 

Dálé by Vás mohlo zajímat:

 

 

Jak často odčervovat psa?
Vytvořeno15.04.2020
Na vašem soukromí nám záleží
Náš e-shop ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení