Jak na správnou výživu štěňat..

Požadavky štěňat na krmení se liší v závislosti na mnoha faktorech, včetně plemene, pohlaví vašeho psa, věku a úrovně jejich aktivity.

Od narození do cca 3-4 týdnů věku by měla matka svým mlékem dostatečně uspokojit nutriční potřeby štěněte.V případě nedostatku mléka mateřského se dají zakoupit také náhražky mateřského mléka, které štěněti dají potřebné živiny. Od 3-4 týdne věku začíná štěně přecházet na pevnou stravu, na granule pro štěňata. Granule pro štěňata musí obsahovat kvalitní živiny, které jsou dokonale vyvážené a navíc chutné.

Přechod na pevnou stravu musí být postupný a opatrný. U štěněte se může projevit podrážděnost žaludku nebo průjem. Jestliže je průjem vážný nebo do 24 hodin nepřejde, je nutné ihned kontaktovat veterináře.

 

Kdy krmit štěňátko?

V závislosti na věku, velikosti, pohybové aktivitě atd. doporučujeme štěně krmit 4x denně až do 3-4 měsíců věku, ideálně pořád na stejném místě do jeho vlastní misky, aby si hezky zvyklo. Pak se snižuje na 3 porce denně až do 6 měsíců věku a pak na dvě jídla, v dospělosti se zůstává u 1-2 porcí denně. Ideální jsou ale dvě porce denně, předchází se tím nafouknutí.

Jaký typ krmiva zvolit?

Typ krmení (S, M, XL, Giant..) se volí na základě hmotnosti psa v dospělosti ( 0-10 kg Small, 11-25 kg Medium, 26-45 kg Large, od 46 XL nebo Giant ).

Zásady krmení...

Pro štěně je důležité, aby svoji krmnou dávku dostávalo vždy ve stejný čas, na stejném místě, aby byla k dispozici vždy miska s čerstvou vodou případně někde v blízkosti podložka, kde může štěňátko vykonat potřebu. Pejsek se tak hezky naučí zásady krmení. Není vhodné nechávat štěněti misku s jídlem po celý den, majitel pak nemá přehled o tom, kolik toho pejsek snědl a hrozí tak riziko například nadváhy.

Procházky a hry po jídle...

Všeobecně se doporučuje, aby mělo štěňátko minimálně 2 hodiny po krmení klidový režim. Poté můžete vzít nějakou zábavnou hračku nebo míček na házení, připnout pejskovi na obojek vodítko a můžete vyrazit lumpačit ven. :-)

 Dále by Vás mohlo zajímat:

  1. Fitmin - krmivo s čerstvým masem nabité živinami!
  2. Co dělat, když se pes bojí?
  3. Plemena psů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak na správnou výživu štěňat..
Vytvořeno06.05.2016

Používáme cookies, protože se pro vás snažíme udělat nakupování co nejpohodlnější. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací.

Rozumím