Máme štěně! Jaké hračky mu vybrat, aby ho bavily, ale neublížily mu?

Máme štěně! Jaké hračky mu vybrat, aby ho bavily, ale neublížily mu?


Blíží se den D! Den, kdy si konečně domů přivezete štěňátko! Ať už jste si byli nového člena rodiny vybrat v chovné stanici nebo se těšíte na rozkošného chlupáče z útulku, není pochyb o tom, že jste do něj už teď blázni, a to ho ani nemáte doma! Nejraději byste mu snesli modré z nebe, nakoupili tuny hraček, vzali si v práci půl roku dovolené, abyste mu pomohli se u vás doma řádně zabydlet… no, nic není třeba přehánět, ale na druhou stranu je dobré vědět, jaké hračky štěněti pořídit, aby ho třeba nenapadlo si z nudy hrát s vašimi závěsy nebo obuví…

Štěně se při hře socializuje, ale také vybije přebytečnou energii

Štěňata jsou trochu jako děti. Během hry se socializují, učí se komunikovat, tvoří si svoji pozici ve smečce… tedy v rodině. Kromě toho je ale pro ně hra i prospěšná, neboť se jedná o fyzickou aktivitu, u níž si vybijí přebytečnou energii a zároveň posílí svalstvo. Štěňátka poznávají své okolí přes tlamičku. Proto tak ráda všechno ožužlávají, okusují a olizují. Hračky nejrůznějších tvarů a struktur jsou pro ně skvělým objektem ke zkoumání.

Štěňata nemají chrup tak pevný, aby si mohla hrát s tvrdými hračkami

Při výběru hraček musíte pamatovat na to, že váš pes zatím není dospělý. Ano, máte sice labradora a ti přeci rádi aportují, ale vaše štěně to zatím jednak pravděpodobně neumí a jednak na něj mohou být aportovací hračky příliš velké nebo tvrdé. To, že z vašeho pejska jednou vyroste trhač a přetahovací nadšenec, který si nejvíc ze všeho vyhraje s míčkem na tlustém provaze, který se mu bude někdo snažit vysmeknout z tlamy, neznamená, že by si tak měl hrát i ve štěněcím věku. U štěňat je důležité dbát především na to, že jsou malá a nemají ještě tak pevný chrup.

Měkké plyšové hračky nebo měkké uzlíky na přetahování vaše štěně jistě ocení

Hračky pro štěňata by měly odpovídat velikosti pejska a měly by být měkčí. Měkké plyšové hračky nebo hračky pokryté měkkou vrstvou, o kterou se pejsek nemůže poranit, jsou ideální. Ale ani již zmíněné přetahování nezatracujte. V naší nabídce najdete i velmi měkké uzlíčky, s nimiž si se štěnětem užijete plno legrace. Při hře jen dbejte na to, aby z vaší strany byla hra něžná.

Štěňata milují pískací hračky. Páníčci již tak nadšení být nemusí, ale za psí radost to stojí!

Štěňata milují nejrůznější podněty, u hraček především ty zvukové. A ač vám možná pískot gumového kačera, kuřecí nohy nebo jakéhokoliv jiného bizarního tvaru, v jakém se pískací hračky pro psy vyrábí, za chvíli bude připadat přinejmenším otravný, věřte, že váš pejsek ho bude milovat a bude vám za pořízení takového hracího náčiní mimořádně vděčný.

Hračky pro štěně (stejně jako pro dospělého psa) by měly být především bezpečné. Musíte počítat s tím, že se pejsek do hračky ihned pustí zuby a bude ji kousat a trhat. Z hračky tedy nesmí utrhnout tvrdou nebo ostrou část, kterou by mohl spolknout, nesmí z ní ani vypadnout žádná podobná výplň. Proto byste měli vždy vybírat hračky určené skutečně pro psy. U dětských hraček mohou být třeba tvrdá očička nebo jiné části, které by psu mohly uvíznout v hrdle.

Interaktivní hračky rozvíjí zvídavost a šikovnost psa

Velice zajímavým tipem pro pejska už od štěněcího věku jsou nejrůznější interaktivní hračky, které rozvíjí jeho zvídavost. Kromě klasických gumových hraček tak svému malému chlupáčovi můžete pořídit gumové hračky, které se třeba plní pamlsky. Skutečným „oříškem“ pro psa může být už opravdová interaktivní hra, taková psí „deskovka“. Mrkněte se třeba na interaktivní hry od SmartDOG – mnohé působí skutečně rafinovaně! Tyto hry jsou určené jak pro samostatnou zábavu, tak pro hru s páníčkem. Podporují inteligenci a šikovnost psa a motivují ho k překonávání překážek – ke správné motivaci je samozřejmě nutné skrýt pamlsek.

 

Psí junior nepohrdne tenisákem!

Pokud si pořídíte štěně živého plemene, začne nepochybně, až trochu odroste, „období tenisáků“. Pro úplně malé štěně by tenisový míček mohl představovat poměrně tvrdou hračku. Pro psího juniora je ale už zábavou skutečně královskou. Pokud si s ním hraje jeho milovaný páníček, je to ještě větší pecka. Není ale tenisák jako tenisák. Neplýtvejte svým Wilsonem, který byste si jinak vzali na kurt. Pro psy už existují speciální tenisáky, které z něj sice neudělají psího Federera, za to si s nimi ale skutečně vyhraje. Od klasických tenisáků se ty psí liší třeba tím, že jsou voděodolné a plavou na vodní hladině. Pokud je váš pejsek milovník vody, klidně mu ho můžete hodit do potoka, kam se nadšeně vrhne. Kvalitní psí tenisáky jsou vyrobené z odolné kaučukové směsi, takže je pejsek hned tak neprokousne.

Vrhač míčků ocení pes i jeho pán

Až váš mazlík vyroste a vy se za ním nebudete chtít honit, pořiďte si vrhač tenisáků. Ocení ho především majitelé rychlonohých plemen, jako jsou například border kolie. Míček pomocí vrhače dohodíte mnohem dále a pejsek se tak mnohem více proběhne. U malého štěněte, které ještě neslyší na jméno a neposlouchá na základní povely, bychom vrhač doporučili tak maximálně na hodně velké zahradě. Venku je s malým pejskem lepší, když si ho přeci jen ještě držíte ve své blízkosti.

Se štěnětem si lze vyhrát takřka donekonečna. Baví ho všechno, co uděláte. Miluje vás za sebemenší podnět. Když mu pořídíte hračku, bude vám vděčné. Správnou hrou ho můžete vhodně motivovat, rozvíjet a pomoci mu zdravě růst. Udělejte něco pro svého malého chlupáče a pořiďte mu psí hračky, které pro něj budou mít smysl!

 

Dále by Vás mohlo zajímat:

  1. Nemoci z klíšťat u psů a koček
  2. Péče o domácího mazlíčka
  3. Barry – bernardýn, který zachránil 40 lidí

 

 

Máme štěně! Jaké hračky mu vybrat, aby ho bavily, ale neublížily mu?
Vytvořeno15.03.2019

Používáme cookies, protože se pro vás snažíme udělat nakupování co nejpohodlnější. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací.

Rozumím