Onemocnění ledvin u koček

Onemocnění ledvin u koček

Nadměrná žízeň obvykle vede ke zvýšenému močení a může být i příznakem některých závažných onemocnění včetně selhání ledvin, diabetes mellitus, hyperfunkce štítné žlázy a onemocnění jater.

Onemocnění ledvin (chronické selhání ledvin) je nejčastějším onemocněním, které postihuje právě kočky. Různé infekce, rakovina, vystavení toxinům a selhání imunitního systému mohou být odpovědné za zahájení pomalého procesu poškození, což nakonec vede ke ztrátě funkce a selhání ledvin.

 

Co je to chronické selhání ledvin?

Chronické selhání ledvin je stav, kdy se v průběhu času zhoršuje funkce ledvin, což vede k neschopnosti odstranit odpad. K poškození dochází během několika měsíců nebo dokonce let, než je to zřejmé.

 

Příznaky onemocnění ledvin:

  • Ztráta váhy
  • Špatná srst
  • Zvýšené močení
  • Nadměrné pití
  • Zvracení

 

Jak je diagnostikováno selhání ledvin?

Selhání ledvin je obvykle diagnostikováno krevním testem, který se zabývá hladinou dvou odpadních produktů v krevním oběhu ve spojení s testem, který analyzuje koncentraci moči. Tyto testy pomáhají určit rozsah onemocnění.

 

Jak předejít selhání ledvin?

Rizika spojená s chronickým selháním ledvin lze minimalizovat hydratací a vysoce kvalitní (dietní) stravou. Existuje mnoho různých fontán, které mohou přispět k hydrataci kočky. Jakmile je onemocnění ledvin diagnostikováno, je k dispozici mnoho diet, které mohou pomoc udržet dobrou funkci ledvin.

Přepravní společností:
na dotaz
Osobně v distribuč. skladě Křoví u Velké Bíteše:
na dotaz
Expresní doručení v Brně a Kuřimi:
Ještě dnes do 21:00 hod
Diskuze
Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: