Tropické léto je v plném proudu, nepodceňte to u svého mazlíčka!

Jsou tu opět horké letní dny, ve kterých většinou trpíme nejen my, ale také naši čtyřnozí kamarádi. Psi snášejí vedro mnohem hůře, než my lidé a to proto, že se nedokáží tak efektivně ochlazovat, jako my. Psi totiž nemají potní žlázy a chladí se pouze jazykem a zrychleným dýcháním, nikoliv pocením jako my.

Nejvíce horké letní dny vadí starým psům, štěňatům a také psům se zkrácenou čelistí, jako například buldokům nebo boxerům, u těch je zapotřebí dávat obzvlášť pozor.

 

Pes v autě, pozor na to!

Snad žádnému chovateli nemusíme říkat, že NESMÍ psa nechat v rozehřátém autě v horkých letních dnech. V interiéru auta totiž dokáže teplota během hodiny stoupnout až na 70 stupňů celsia! Člověk ve stojícím autě na přímém letním slunci vydrží sedět maximálně 20 minut a to se dokáže chladit mnohem lépe než pes. Pro psa by i chvilička pobytu v takto rozpáleném autě mohla být smrtelná a věřte, že pootevřená okénka moc nepomohou. Ideální je psa vůbec do auta nebrat pokud to není nutné, pokud to nutné je a nemáte nikoho, kdo by Vám pejska pohlídal a ve stínu vyvenčil, zatímco si zařídíte, co potřebujete, nechejte psa v autě nejdéle několik málo minut, ve stínu, s otevřenými okýnky a miskou s vodou, ale nejlépe ani to ne. Organismus zvířete se přehřívá až neuvěřitelně rychle, proto bude pejskovi lépe doma, v chladnu. :-)

 

Vedro i mimo auto...

Přizpůsobit pejskovi den, když je opravdu parné léto je také velmi důležité. Venčení je vhodné především brzy ráno a pozdě večer kdy je ještě příjemně chladno a chodník není rozehřátý jako plotna při vaření vývaru. Jestliže je venčení nutné i přes den a to hlavně kolem poledne, venčete svého mazlíčka ve stínu a na trávě, chodník je v takových dnech opravdu nesnesitelně rozpálený a pejsek si velice rychle popálí polštářky tlapek, což bohužel spoustu pejskařů nenapadne, my totiž máme boty a rozpálený chodník tak necítíme, zvířata ale ano.

Doma je doma, ale u vody je taky fajn...

Přes poledne, kdy je slunce opravdu nejsilnější, je vhodné, aby zůstal Váš mazlíček doma nebo na zahradě, pěkně v chládku, s neustálým přístupem k čerstvé, chladné vodě. Ovšem stejně tak jako my, i pejsci se rádi ochladí ve vodě, proto není marné vzít pejska v pozdním odpoledni někam k vodě, kde se příjemně ochladí jak on tak vy. Avšak pozor i u vody, není vhodné pejska do studené vody přímo hodit, nám lidem to není příjemné, zvířatům též ne, navíc by mohli utrpět šok.

 

Přejeme Vám i Vašim čtyřnohým kamarádům příjemné prožití léta bez zdravotní úhony! Váš SvětKrmiv.cz

 

Dále by Vás mohlo zajímat:

  1. 6 tipů na co si dát pozor po kastraci
  2. Co dělat, když se pes bojí?
  3. 7 nejčastějších chyb ve výcviku psa

 

 

 

 

 

 

 

Tropické léto je v plném proudu, nepodceňte to u svého mazlíčka!
Vytvořeno24.06.2016

Používáme cookies, protože se pro vás snažíme udělat nakupování co nejpohodlnější. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací.

Rozumím