V létě pozor na bazény a vodní plochy!

S příchodem jara se začínají dny prodlužovat, oteplovat se začínají i vodní plochy. Postupně přijde i léto a tropické dny a tak vyrážíme k vodě nejen my sami, ale bereme s sebou taky své zvířecí kamarády. 

Pozor ale, i při těchto radovánkách hrozí mnohá nebezpečí. Není radno přeceňovat síly psa. Všeobecně známé je, že velmi dobrými plavci jsou například setři, retrívři, border kolie, nebo například vodní španělé. Naprostým opakem jsou pak psi malých a robustních plemen jako jsou například stafordi nebo buldočci. Pro mnohé může být překvapivé, že výbornými plavci mohou být i čivavy nebo jorkšíři, u takových plemen se ale musí počítat s tím, že hrozí brzké prochladnutí.

Spousta lidí si také všeobecně myslí, že psi mají od přírody instinkt ihned začít plavat. Není tomu tak. Pes má instinkt pouze začít "nějak" pádlovat nohama.

Nejčastěji každý pejskař se svým mazlíčkem navštíví některý z okolních rybníků, aby se společně osvěžili. Velké nebezpečí pak nastává v případě zahradních bazénů. Okolí bazénu bývá většinou kluzké a jakmile pes jednou do bazénu skočí, nastává problém, jak odtud. Proto je nejlepší volbou oplocení samotného bazénu.

 

Pes se napil z bazénu! Co teď?

Spousta pejskařů zpanikaří, když se pes napije chlorované vody, případně slané bazénové vody. Nemusíte se ale obávat, voda v dobře udržovaném bazénu totiž obsahuje zhruba tolik chlóru jako pitná voda, která Vám teče doma z kohoutku. Pití slané vody z bazénu už bývá horší, ani tam však nehrozí ohrožení zdraví, tedy pokud mluvíme o malém množství.

Opatrní však musíme být u psů, kteří mají problémy se srdcem a s ledvinami. Naprosto zamezit pití bazénové vody musíme po ošetření bazénové vody nebo například při nedostatečné údržbě bazénu.

 

My však z celého srdce doufáme, že léto prožijete příjemně a nebudete muset řešit žádné lapálie s vodními plochami!

Krásné léto přeje tým SvětKrmiv.cz

 

Dále by Vás mohlo zajímat:

  1. Přehřátí psa – jak ho rozeznat a jak pejskovi pomoct?
  2. Čím krmit kastrovaného psa či fenku?
  3. BARF: Jak a kdy krmit?

 

V létě pozor na bazény a vodní plochy!
Vytvořeno12.07.2016

Používáme cookies, protože se pro vás snažíme udělat nakupování co nejpohodlnější. Nastavení používání cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací.

Rozumím